Реєстрація та встановлення ПРРО
17 Червня 2021 р.
Програмний РРО (ПРРО) знадобиться власникам малого та середнього бізнесу, яким згідно з законом необхідно застосовувати каси та надавати покупцям фіскальні чеки. Наприклад, підприємцям, що працюють у сфері торгівлі, інтернет магазинів, медичних послуг, спорту, розваг та інших. Наступна інструкція допоможе встановити та налаштувати ПРРО.
Реєстрація ПРРО (програмного реєстратора розрахункових операцій) складається з наступних кроків:
- Перевірити, чи існують зареєстровані обьекти оподаткування. Дізнатись про зареєстровані об’єкти оподаткування можна в електронному кабінеті платника ДПС України, меню – “Облікові дані платника” , розділ – “Відомості про об’єкти оподаткування“. В разі відсутності таких об’єктів перейти до п.2 інструкції.
- Зареєструвати об’єкт оподаткування за формою № 20-ОПП (J/F1312002). Зроботи це можливо, наприклад, за допомогою програми формування звітності “Соната”. Отримати позитивну квітанцію щодо поданої форми та первірити наявність реєстрації згідно п.1.
- У разі потреби отримати кваліфікований сертифікат електронного підпису (КЕП) для відповідальної особи, на яку буде покладено функції касира. Порядок отримання сертифіката КЕП за наступним посиланням.
- За допомогою програми “Соната” зареєструвати ПРРО на об’єкті оподаткування. Кількість ПРРО теоретично не обмежена. Заява про реєстрацію ПРРО подається за формою № 1-ПРРО (J/F1316602). Відповідно, отримати квітанцию що до реєстрації ПРРО на об’єкті оподаткування.
- Засобами програми “Соната” подати “Повідомлення про надання інформації щодо кваліфікованого сертифіката відкритого ключа” за формою (J/F1391801) з інформацією про ідентифікатор з сертифікату касира. Таким чином, зареєструвати відповідальну особу касира.
Можна звернутись за допомогою до наших спеціалістів технічної підтримки щодо отримання КЕП та рєестрації ПРРО.
Встановлення ПРРО (програмного реєстратора розрахункових операцій) складається з наступних кроків:
- Створити на жорсткому диску компьютера теку (наприклад Key_PRRO) та додати до неї особистий ключ касира та сертифікати до такого ключа.
- Завантажити з офіційного сайту ДПС України програмне забезпечення “Програмний реєстратор розрахункових операцій” для Windows за наступним посиланням.
- Перейти до встановлення завантаженої програми шляхом запуску виконуючого файлу.
- Інструкція Користувача від розробника ПРРО ДФС.
Встановити та налаштувати програмне забезпечення ПРРО можна за допомогою кваліфікованої технічної підтримки наших спеціалістів.
Вирішення деяких питаннь з використання та налаштування ПРРО.
Як знайти ідентификатор сертифіката КЕП.
Найчастіше користувачі плутають серійний номер сертифіката з ідентифікатором сертифіката.
- Знайдіть сертифікат особи, який буде використовуватись в якості касира.
- Правою клавишою миші перейдіть до пункту меню відкрити

3. У відкритому файлі сертифіката перейдіть до вкладки «Докладно» та знайдіть поле з назвою «Використання ключа» значення якого відповідає «Цифровий підпис, Неспростовність». Якщо значення поля не відповідає зазначеним даним, необхідно обрати інший сертифікат.
4. У разі відповідності у відкритому файлі сертифіката значення поля «Використання ключа», знаходимо та виділяємо рядок з назвою «Ідентифікатор ключа суб’єкта»

5. При виборі поля «Ідентифікатор ключа суб’єкта» у нижчому віконці відображається набір букв та цифр, який і потрібно вказати у даних графи 3 «Ідентифікатор ключа суб’єкта» при заповненні повідомлення за формою J/F1391801 (повідомлення щодо сертифікатів відкритих ключів, які застосовуються в ПРРО). У разі відображення ключа у вигляді парних наборів символів (як приклад: 88 b9 20 a1 91 b2 40 2e 86 f5 f9 cd 21 9a 7d 77 b8 34 44 8f 78 73 5b 0d 97 34 b7 26 6b 80 f1 56) необхідно при заповненні графи 3 «Ідентифікатор ключа суб’єкта» прибрати всі зайві пробіли.
Як знайти сертифікат ключа КЕП
Сертифікат ключа КЕП можна завантажити з сайту кваліфікованого надавача послуг, в якого було отримано такий сертифікат. В разі перешкод , зверніться особисто до вашого надавача, або до нашої технічної підтримки , якщо ви придбали программу Соната.
Чи потрибно мені отримувати КЕП для використання в ПРРО
Якщо ви є власником маленького бізнесу ФОП та маєте особистий КЕП, можна використати його в якості відповідальної особи касира.
В разі найманих працівників вам потрібно отримати КЕП на кожного найманого працівника. Не суто довіряти свій особистий КЕП касиру – тобто свій особистий підпис інший особі. У разі зміни(звільнення) касира, можна подати форму про припинення дії ключа касира, та зареєструвати нового. КЕП звільненого касира слід скасувати у встановленому порядку.
Технічно є можливість зареєструвати будь який підпис в якості відповідальної особи касира, але виникає культура відповідальності щодо такої реєстрації. Тобто слід розуміти, що, наприклад, касир буде підписувати свої дії печаткою підприємства або підписом першої особи.