Виправлення помилок , допущених у відомостях ЄДР юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців.

19 Жовтня 2021 р.

Платники податків іноді стикаються з проблемами реєстрації сертифікату кваліфікованого підпису з типом помилки “невідповідність коду з сертифікату з кодом відповідальної особи” . У випадку коли код в сертифікаті кваліфікованого підпису відповідає дійсності, потрібно виправити інформацію внесену до ЄДР.

Виправлення помилок, допущених у відомостях Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань врегульовано статтею 32 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань».

У разі виявлення у відомостях Єдиного державного реєстру помилки (описки, друкарської, граматичної, арифметичної помилки), допущеної суб’єктом державної реєстрації, заявник в паперовій або електронній формі повідомляє про це суб’єкта державної реєстрації.

Cуб’єкт державної реєстрації перевіряє відповідність відомостей ЄДР інформації, що міститься в документах, що стали підставою для внесення цих відомостей. Якщо факт невідповідності підтверджено, суб’єкт державної реєстрації безоплатно виправляє допущену помилку в день надходження повідомлення.

У разі виявлення суб’єктом державної реєстрації помилки, допущеної у відомостях ЄДР, він в одноденний строк безоплатно виправляє допущену помилку та письмово повідомляє про це заявника.

Виправлення помилок, допущених у відомостях Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань внаслідок наявності помилок у документах, на підставі яких були внесені такі відомості, здійснюється після виправлення помилок у зазначених документах.

Виправлення помилок у відомостях Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань може здійснюватися також на підставі судового рішення.      

За матеріалами сайту Східне міжрегіональне управління Мін’юсту (м. Харків)

Зразок заяви